Zima w krainie Lum-Lums, czyli czytamy!

Mammal, Animal, Nature, Animal World

Zima nas w tym roku nie rozpieszcza, ale się nie poddajemy. Śniegu nie widzieliśmy do tej pory ani razu, słońce zachodzi wkrótce po tym, jak wracamy ze szkoły, powietrze przesiąknięte jest dymem z kominów. Dzieciaki rzadko wychodzą z domu i wszystko wydaje się spać. Nie możemy doczekać się wiosny!

Powoli dopada nas zimowe zmęczenie. Wieczorami gramy w gry planszowe albo obkładamy się książkami, każde w swojej norze. U Marty i Arka najpierw były „Opowieści z Narnii”, potem „Ronja, córka zbójnika”, a teraz powoli zabierają się za serię „Magiczne Drzewo” i Harry’ego Pottera. Pewnie łapią nowe pomysły na zabawy w następnym sezonie… Tomek wypożyczył kolejnego Cormaca McCarthy’ego, a ja wsiąkłam w skandynawskie kryminały. Poza tym zawzięcie wertuję blogi i Pinterest w poszukiwaniu inspiracji na nasze podwórko. Po sukcesie, jakim były wiklinowe tipi chcemy z Kariną wypleść w tym roku małe kwietniki. Marzą się nam też jakieś kwitnące pnącza – zakochałam się w glicyniach, ale po posadzeniu na pierwsze kwiaty trzeba czekać nawet do dziesięciu lat. Może jednak zaczniemy od pachnącego groszku – jest tani, szybko rośnie i jeśli nam się nie spodoba, to po roku można go będzie zastąpić czymś innym. Znowu będziemy musiały zacząć się uśmiechać do Tomka i pana Janusza, żeby zrobili nam podpory… No i oświetlenie dla dzieciaków, bo jednak do tej pory nie zdążyliśmy niczego wymyślić…

Karina wpada od czasu do czasu z Kają i Mirą i ratuje nas swoimi energetyzującymi herbatkami. Dzieci się bawią, a my gramy w szachy, narzekamy na politykę i smażymy naleśniki z twarogiem i dżemem malinowym. Wzięła dodatkową pracę – zbiera na tygodniowy wypad z dziewczynkami do Hiszpanii. Mówi, że wyrobi się z tym oszczędzaniem dopiero na listopad, więc wygląda na to, że przed nami kolejne wspólne wakacje na podwórku… Cieszę się z tego, bo nie cierpię podróżować, ale trochę żal mi Kariny, bo wiem, jak bardzo brakuje jej wyjazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *